Michael O’Leary, šedesátiletý šéf nízkonákladové letecké společnosti Ryanair Holdings, si pochvaluje, že do jeho strojů konečně nastupuje mnohem více cestujících než během loňského, pandemického roku. Na scéně je zpátky prostořeký a arogantní Ir, který si nebere servítky, když hovoří o konkurenci nebo o státních úřadech regulujících podnikání. Manažer, který je tvrdý ke svým zaměstnancům, z nichž, obrazně řečeno, dře kůži. Tvrdí, že dovolenou nesnáší, práce ve firmě, kterou řídí od roku 1993, je pro něj nade vše.

Poslední účetní rok společnosti, od loňského 1. dubna do konce letošního března, dopadl pro Ryanair špatně. Počet přepravených cestujících se propadl na 27,5 milionu oproti 149 milionům předloni, ještě před nástupem koronavirové pandemie. Ale O’Leary, jeden z nejbohatších irských podnikatelů, který chová nejenom dostihové koně slavící úspěchy, ale také aberdeen-anguský skot, tvrdí, že to nejhorší má už letecká doprava za sebou. V následujícím období podle něj půjde jenom nahoru.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.