Velké napětí v těchto dnech prožívá Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS). Jeho pětileté období ve funkci vyprší už za dva týdny a dosud není jasné, zda ho vláda pověří, aby v práci dál pokračoval. V pondělí se premiér Andrej Babiš (ANO) setkal s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech. Řešili spolu právě i otázku jmenování ředitele kontrarozvědky. Zeman na Koudelkův konec ve funkci tlačí, Babiš ale prezidentovi doporučil, aby se se šéfem BIS setkal a vyslechl si jeho stanoviska.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se