Každé olympijské hry mají svůj příběh překonání domnělých hranic lidských možností. V Pekingu 2008 běžel Usain Bolt stovku za 9,69, když si zlehka vyklusal závěr. V Mexiku 1968 šokoval lety do třetího tisíciletí americký dálkař Bob Beamon výkonem 890 centimetrů. V Helsinkách 1952 dokázal vyhrát Emil Zátopek běhy na pět a deset kilometrů i maraton, o čemž se soudilo, že to prostě nejde. Podobně bral černý americký sprinter Jesse Owens „nemožné“ čtyři zlaté medaile v Berlíně 1936, k velké zlosti Führera na tribuně. Letos v Tokiu je takovým výkonem za hranice možného běh na 400 metrů překážek v podání Nora Karstena Warholma. Je prvním člověkem, který se na této trati dostal pod 46 vteřin.

Abychom výkon plasticky přiblížili. Warholm by svým časem překonal bezmála polovinu účastníků letošní olympiády na hladké čtyřstovce. Představa borce, který, skákaje přes 10 překážek vysokých 91,4 centimetru, poráží špičkové atlety, kterým v cestě do cíle nestojí vůbec nic, je skutečně jak z nějaké marvelovky. Třeba o Thorovi, kterého Warholm svým vikingským vzezřením poněkud připomíná. Českého rekordmana na hladké čtvrtce Pavla Masláka, který letos nebyl ve formě, by pětadvacetiletý Nor předběhl i s překážkovým handicapem dokonce o více než vteřinu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.