V byznysu oblast mezi Plzní a bavorským Řeznem dokazuje, že jde o region evropského formátu: hospodářský výkon přes 51 miliard eur, tedy vyšší, než je HDP třeba v pobaltských zemích či ve Slovinsku. Technologie, inovace, průmysl, řemeslná výroba…

Pojďme ale na chvíli opustit tyto pojmy důležité pro ekonomiku v pohraničí, zapomeňme na práci a vyrazme se podívat na pět míst, která stojí v bavorské Horní Falci za návštěvu.

Ať už na české straně dlouhodobě žijete a u sousedů to zatím neznáte, nebo trávíte svou dovolenou třeba v Mariánských Lázních, Českém lese či na Šumavě, stojí za to skočit se podívat „za kopec“. Od začátku srpna je v Německu nutné, aby se lidé starší 12 let prokázali buď negativním testem na covid-19, potvrzením o uzdravení nebo dokladem o očkování. Pokud tam chcete strávit méně než 24 hodin a nepřijíždíte z rizikové oblasti, máte ale výjimku.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.