Aby firmy nepřišly v pandemii o kontakt se zákazníky, musely často aspoň část svého byznysu přesunout na web. V první řadě stojí společnost před rozhodnutím, jestli využije už existujícího řešení, které si upraví a uzpůsobí svým potřebám, nebo si nechá vyvinout software na míru. V prvním případě bude smluvní vztah založen na licenční smlouvě, na jejímž základě zákazník získá oprávnění k užití existujícího programu. O dodávku softwaru na objednávku pak půjde tehdy, pokud je potřeba napsat zcela nový kód, a vyvinout tak v podstatě unikátní software.

Vývoj aplikace nebo modernizace webu se může ubírat několika směry a na každý z nich jsou z hlediska práva jiné nároky. Klasický „vodopádový“ přístup odkazuje na posloupnost jednotlivých kroků, od analýzy přes vývoj a testování až po finální uvolnění hotového produktu. Je také výrazně lehčí na přípravu smluv. „V nich by měl být stanoven rozsah dodávky díla s přesnou definicí jednotlivých funkcí, akceptačními kritérii a samozřejmě cenou,“ vyjmenovává nutné minimum takového kontraktu advokátka Lucie Balýová.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.