Když se Akio Tojoda, vnuk zakladatele Toyota Motor Corporation, v červnu roku 2009 ujal řízení tohoto obřího koncernu, byl ve svých 53 letech mezi manažerskou elitou na japonské poměry vlastně mladík. Navenek zpočátku působil nedůrazně, ostýchavě, vyhýbal se médiím. Také jeho mluva, kterou ovlivnil pobyt v USA, byla odlišná, neboť když líčil své záměry, rád používal květnaté výrazy. Měl ale určitou výhodu v tom, že pochází z vlivné podnikatelské rodiny, a tak si nikdo veřejně nedovolil zpochybňovat jeho schopnosti a plány se společností, jež byla a je jedním z národních symbolů Japonska.

Akio Tojoda, který na Keio University vystudoval práva a na americké Babson College získal titul MBA, se během svého zhruba dvanáctiletého působení v čele Toyoty zasloužil o to, že ve světovém autoprůmyslu představuje vzor spolehlivosti, vysoké produktivity práce a ziskovosti. „Konkurenti posílají své manažery do jejích továren, aby tam pečlivě pozorovali, jaký montážní balet na linkách předvádějí její dělníci,“ napsal německý Manager Magazin. Tojoda v roce 2015 dokonce nařídil demontovat v japonských továrnách některé montážní roboty a vrátit na jejich místa dělníky, neboť, jak prohlásil, ti na rozdíl od robotů přemýšlejí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.