V červenci představený klimatický balíček Evropské komise Fit for 55 má snížit emise do konce dekády o 55 procent oproti roku 1990. Doposud se v souvislosti s tím mluvilo hlavně o dopadech na automobilový nebo energetický sektor, řada návrhů se ale dotkne budov a stavebnictví.

Podle současného nařízení je to stát, kdo má jít příkladem ve snižování energetické náročnosti budov. V Česku je přes 770 centrálních budov státní správy, pro které platí povinnost ročně renovovat tři procenta podlahové plochy. Návrh Evropské komise počítá s rozšířením takových renovací na všechny veřejné budovy, tedy i školy, nemocnice, pobytové sociální služby a další ve vlastnictví krajů a obcí. Těch jsou řádově desetitisíce. Se zvýšením počtu budov se zvyšuje i rozsah podlahové plochy, která má být renovována.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.