Osmadvacetiletý IT specialista Jozef Okruhľanský, žijící v Praze, zažil před dvěma týdny nakrátko lákavý pocit, že se nějakým nedopatřením stal milionářem.

V sobotu 7. srpna večer se podíval v mobilním telefonu na svůj účet u Equa bank a nevěřil vlastním očím: aplikace ukazovala disponibilní zůstatek 2,4 milionu korun. Protože měl dosud na účtu jen asi 24 tisíc korun, myslel si zprvu, že mu peníze někdo poslal omylem. Žádnou příchozí platbu ale v elektronickém bankovnictví nenašel. A tak zvažoval, zda se nejedná jen o špatné zobrazení. Zkusil proto poslat 400 tisíc na svůj další účet u elektronické banky Revolut.

„Byl to šok. Ale největší šok byl ten, že těch 400 tisíc šlo do Revolutu okamžitě převést. Člověk prostě chce vyzkoušet, jestli je to jen chyba, nebo zda jsou ty peníze reálné,“ řekl Okruhľanský HN.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.