Kvůli nástupu Tálibánu k moci neutíkají z Afghánistánu jen diplomati a místní obyvatelé, ale také zahraniční novináři. V zemi měly mnoho reportérů zejména americké mediální domy. Své kolegy narychlo evakuovaly například deník Washington Post nebo televizní stanice CBS a NBC. Redakce New York Times dokonce dostala do bezpečí celkem 128 spolupracovníků s rodinami. Další západní média bez bližších podrobností „přijala opatření“ a pokračují v reportážích přímo z Kábulu. Nechtějí dopadnout jako někteří novináři, kteří už na vlastní kůži pocítili nástup nových pořádků.

Stoupenci Tálibánu například napadli a zavraždili příbuzného spolupracovníka německé televize Deutsche Welle. Původně hledali přímo novináře, ten je však v Německu. Také napadli redaktora národní televize a sebrali mu kameru. Dvě moderátorky stejné stanice dostaly nařízené volno, dokud nový režim nerozhodne, zda se mohou vrátit na obrazovky. Domovy dalších nejméně čtyř žurnalistů přepadly a prohledaly jednotky Tálibánu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.