Pokud čtete internetovou verzi tohoto komentáře, velmi pravděpodobně k vám data, z nichž se text složí, putovala po infrastruktuře vlastněné skupinou PPF. Pustíte si televizi, kterou sleduje největší počet vašich spoluobčanů? Přispíváte k reklamním příjmům firmy patřící PPF. Chcete vidět atraktivní fotbalové utkání? Asi víte, komu patří stanice, která tato práva získala. Usednete do nového vlaku Českých drah? I ten může být z továrny vlastněné stejnou skupinou. Nakoupit můžete v univerzálním e-shopu spoluvlastněném PPF, přičemž skoro milion Čechů v takovém případě zaplatí z účtu v bance patřící… komu jinému než PPF. Skupina přitom dělá, co může, aby ovládla jinou velkou banku a svůj podíl na trhu tak skokově zvýšila.

Důvod zajímat se o to, co se provádí a plánuje v centrále zvané PPF Gate, tak Češi bezesporu mají. Investoři držící akcie firem, do nichž PPF vstoupila a většinou je plánuje plně ovládnout, jsou ještě více ve střehu. Velmi důležité jsou i zahraniční aktivity PPF. Vždyť skupina si pro svůj byznys na Východě už tradičně „nárokuje“ pomoc českých politiků, včetně hlavy státu, a také ji dostává.

Navíc jsou stále cítit dopady covidové pandemie, kterou byznys PPF pocítil tak silně, že ohlásila první celoroční ztrátu v historii. Právě vydaná výroční zpráva skupiny za rok 2020 by tak měla být mimořádně výživné čtení.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.