Před prvním setkáním s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v roce 2017 si Angela Merkelová nechala od svých spolupracovníků udělat výtah ze všech důležitých knih, které o něm kdy vyšly. Dívala se na úryvky z jeho televizní show The Apprentice, aby viděla, jak se chová a reaguje. Prostě neponechala nic náhodě, byla na schůzku v Bílém domě dokonale připravená. A podobně se projevilo její puntičkářství i při pandemii koronaviru. „Merkelová pochopila dřív než ostatní němečtí politici a dřív než řada politiků z ostatních zemí, o jak zásadní problém se jedná,“ píše novinář Robin Alexander ve své nové knize nazvané Machtverfall, tedy Úpadek moci. V Německu se v době, kdy do tamních parlamentních voleb chybí už jen měsíc, stala bestsellerem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.