Olomoucká softwarová společnost Tesco SW pravidelně vyhrává veřejné zakázky na důležité státní systémy – od nástroje pro monitorování dotací až po informační systém majetku státu. Jen v současné době firma spravuje čtyři kritické infrastruktury Česka. A to i přesto, že jsou její zaměstnanci obžalovaní ze stamilionových manipulací IT tendrů a za pár dní stanou před soudem. 

Majitel společnosti, byznysmen Josef Tesařík, tvrdí, že tendry vždy získával poctivou cestou. Sám sebe označuje za olomouckého patriota a „nádeníka“ svého miliardového impéria, které již třicet let v centru Hané buduje. Přitom se prezentuje jako člověk, který nestojí o obdiv ani vlivné „kontakty“. „V Praze je takových Tesaříků deset tisíc. Nemám čas ani chuť se s někým paktovat. Čas je cenná komodita a já s ní nechci plýtvat,“ říká v rozhovoru pro HN. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.