Kdyby se člověk řídil výroky ministryně financí Aleny Schillerové na sociálních sítích, musel by nutně dospět k závěru, že Česko má ten nejlepší a nejzodpovědnější rozpočet na celém světě a vlastně v celém vesmíru. Důchody porostou, zaměstnanci budou platit jen 15procentní daň, vědci si polepší nejvíc v historii a k tomu bude stát spořit a investovat ostošest. „Počítáme s poklesem deficitu o 123 miliard. Zároveň ale budeme rekordně investovat, podporovat životní úroveň a růst HDP. Přesný opak trestuhodných chyb, které po minulé krizi provedly vlády pravice,“ pochlubila se ministryně Schillerová na Twitteru. 

A jaká jsou fakta? Poslední návrh rozpočtu počítá se schodkem 376,6 miliardy korun, což je o 13,4 miliardy méně než návrh z června letošního roku. Stát má podle zprávy resortu vybrat díky růstu daní a pojistného více téměř o sto šedesát miliard a k tomu ušetřit pět procent na provozních výdajích. A samozřejmě rekordně investovat, a to částečně s pomocí Evropské unie, kde se také čekají rekordní příjmy. Prostě lepší rozpočet vymyslet nejde.

Speciální nabídka
Ještě na vás čeká 70 % článku. Přečtěte si tento a další články bez reklam a volte na základě informací, ne kampaně.

Vedle přístupu k volebnímu zpravodajství budete mít:

  • Přístup k veškerému obsahu HN
  • Mobilní aplikaci HN
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nevybrali jste si? Přejděte na všechny nabídky předplatného HN.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru