Státní Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) byla až dosud vůbec nejmenším hráčem na českém bankovním trhu. Podílela se na něm především ručením za úvěry jiných komerčních bank, čímž podporovala menší a střední podniky. Loni se stala také jedním z míst, přes která se vláda snažila podpořit podnikatele a živnostníky postižené epidemií koronaviru. Zároveň ale banka v posledních několika letech složitě hledala způsob, jak si najít svoje místo vedle jiných státních institucí jako CzechInvest, pojišťovna EGAP nebo Česká exportní banka. Hledání, které začalo už v roce 2017, kdy ještě předchozí vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) schválila její přeměnu na rozvojovou banku, je teď podle všeho u konce. Význam ČMZRB, která se od začátku září přejmenovala na Národní rozvojovou banku, by tak mohl v budoucnu posílit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.