Pár dní po opětovném rozjetí výroby Škoda Auto ruší další směny. Firma navíc počítá s tím, že bude omezovat provoz až do počátku října. Výkyvy ve výrobě se podle mladoboleslavské automobilky a jejích odborů dají očekávat i během podzimu. V továrnách jí stále chybí především čipy, ale hlásí i nedostatek dalších komponentů.
Ještě hůře jsou na tom české závody japonské automobilky Toyota v Kolíně, kde se měla obnovit výroba po celozávodní odstávce 16. srpna. Kvůli nedostatku polovodičů se však ani na začátku září montovny nerozběhly a výroba je stále pozastavena, potvrdil HN mluvčí českého zastoupení automobilky Tomáš Paroubek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









