Pár dní po opětovném rozjetí výroby Škoda Auto ruší další směny. Firma navíc počítá s tím, že bude omezovat provoz až do počátku října. Výkyvy ve výrobě se podle mladoboleslavské automobilky a jejích odborů dají očekávat i během podzimu. V továrnách jí stále chybí především čipy, ale hlásí i nedostatek dalších komponentů.

Ještě hůře jsou na tom české závody japonské automobilky Toyota v Kolíně, kde se měla obnovit výroba po celozávodní odstávce 16. srpna. Kvůli nedostatku polovodičů se však ani na začátku září montovny nerozběhly a výroba je stále pozastavena, potvrdil HN mluvčí českého zastoupení automobilky Tomáš Paroubek.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se