Ačkoliv jsou ČSA pátou nejstarší dosud fungující aerolinkou na světě, hodnota jejich ochranné známky je podle nově zveřejněného znaleckého posudku pouze devět milionů korun. Celková hodnota letecké společnosti založené v roce 1923 je pak podle znalce 172 milionů korun. Posudek si nechal vypracovat Městský soud v Praze, který se v pondělí opět začal zabývat pohledávkami věřitelů ČSA. Dopravce je od března v úpadku.  

„Jedním ze základních faktorů, který cestující při zakoupení letenky zohledňují, je cena letenky, nikoliv značka,“ zdůvodňuje svůj způsob výpočtu v posudku firma Grant Thorton. Podle ní nelze vnímat služby ČSA v rámci Evropy jako jedinečné a konkuruje jim řada aerolinií.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.