Zatímco burzovní investice dvojice Daniel Křetínský a Patrik Tkáč v Británii jsou skvělou trefou, tak horší je to už s výkonností jejich hlavní britské energetické firmy. V minulém roce EP UK Investments prodělala 23,1 milionu liber (682,6 milionu korun), když o rok dříve byla ztráta 3,3 milionu liber (97,5 milionu korun). Na výsledky společnosti upozornil britský list The Times.

Podle mluvčího Energetického a průmyslového holdingu Daniela Častvaje se však britským energetickým aktivům daří. „V izolovaných individuálních výsledcích této mateřské společnosti, která fakticky zaměstnává jen několik málo lidí, nejsou započteny standardní provozní výnosy jednotlivých elektráren,“ upozorňuje Častvaj s tím, že konsolidovaným výsledkem všech britských energetických firem byla EBITDA (zisk před úroky, zdaněním a odpisy) ve výši 213 milionů eur (5,4 miliardy korun). Dotaz ohledně celkového výsledku ale nechal bez odpovědi. S britskými investicemi je však EPH podle Častvaje spokojen.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.