Správný kryptonadšenec tráví většinu svého času tím, že lidem bitcoinem nepolíbeným, takzvaným normies, vysvětluje, jak je celý systém skvělý a revoluční. Jsou to hodiny a hodiny pořád dokola omílaných vět o tom, co skvělého přináší technologie blockchainu, jak osvěžující je být mimo kontrolu centrálních bank a tak dále a tak dále.

Pro velkou část populace je i opěvovaný bitcoin jenom podvod, pyramidová hra a bublina, která hodně lidí připraví o peníze. V rámci kryptoměn jde ale o relativně konzervativní volbu.

Vedle něj vznikly tisíce a tisíce dalších měn a tokenů, kterým se v oboru nepěkně přezdívá „shitcoiny“. Někdy jde o vtipy, jindy se autoři snaží pouze rychle vydělat na aktuální mánii. A část z nich jsou naprosté podvody.

A bohužel na ně skáče čím dál více lidí. Víte, jak potom dopadají vaše přednášky o tom, jak je krypto skvělé? Váš známý většinou horlivě poslouchá a přikyvuje. A co si pak koupí namísto bitcoinu, popřípadě etheru? Dogecoin. Anebo shiba inu. Anebo, pokud je opravdový šílenec, safemoon.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se