Vystudovala archeologii a antropologii na Oxfordu, posléze získala doktorát z managementu ve Spojených státech. Nyní se v Česku věnuje popularizaci umělé inteligence (AI). Na první pohled podobně chaoticky přistupuje česká vědkyně Sara Polak ke všemu. Vede řadu projektů věnujících se umělé inteligenci – například AI Hub v rámci neziskové organizace Paralelní Polis. Zde bude také přednášet v rámci Hackers Congress Paralelní Polis 2021. Tématem letošní hackerské konference je „chaos“ a navrhla ho rovněž Sara Polak.

Za svou předchozí práci získala ocenění  Business Revolution Award v soutěži European Tech Women Awards. Britské ministerstvo zahraničního obchodu v ní oceňuje úspěšné Evropanky působící v technologických oborech.

Sara Polak pracovala pro řadu technologických společností, například Palantir Technologies či NationBuilder. Druhá jmenovaná prodává software na vedení on-line kampaní pro politické subjekty. Ten byl použit třeba při volbách singapurského prezidenta.

Ačkoliv by se vize Sary Polak leckomu mohly zdát jako sci-fi, opírají se o hluboké znalosti vývoje člověka i moderních technologií. Navrhuje například národní státy nahradit cloudem. „Cloudové společenství by mělo plnit všechny funkce, které lidé potřebují k životu. Namísto státu by jistoty poskytovala globální komunita,“ uvádí vědkyně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se