Těžko říci, co se honí hlavou poslance Lubomíra Volného, když se křečovitě drží řečnického pultu, od kterého ho odtahuje sněmovní ochranka. Možná tomu, co dělá, opravdu věří a představuje si, že ho jednou vymaluje například František Ringo Čech ve variaci na slavný Brožíkův obraz Jan Hus před koncilem kostnickým. Ale vzhledem ke svému naturelu uvažuje spíš přímočařeji – o tom, jak mu jeho repetitivní akční skeče pomohou ve sněmovních volbách v říjnu. 

Věcně vzato bylo odvolání Hany Lipovské z rady České televize, kvůli kterému Volný tak vyváděl, jednoduchou a neproblémovou záležitostí. Dotyčná byla nejen podle většiny poslanců, ale i podle Volným často vzývaného zdravého rozumu v jasném střetu zájmů.  Kandiduje ve volbách za Volný blok, a je dokonce jednou z jeho hlavních tváří, což je naprosto neslučitelné s přítomností v Radě ČT, jejíž členové nesmí podle zákona vystupovat ve prospěch politických stran. Pochopila to naprostá většina zákonodárců, včetně těch z ANO, kteří ji původně do rady prosadili.  Pot z čela si utřeli asi především členové biskupské konference, kteří Lipovskou na návrh kardinála Dominika Duky nominovali a nyní zděšeně sledují její performance, včetně fotek na kterých ji, oděnou v růžových šatečkách, poslanec Volný doslova nosí na rukou. Hotovo, z pohledu pravidel psaných i nepsaných, jakož i elementárního vkusu nebylo co řešit. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.