Dopad prudce rostoucích cen energií v Česku zmírní nejchudším domácnostem dotace. „Pracujeme na tom, cílem je zmírnit dopad jak na firmy, tak domácnosti. V jejich případě míříme na ty více zranitelné,“ odpověděl ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček na dotaz HN v SMS zprávě, zda vláda nějaké opatření kvůli rostoucím cenám připravuje.

„Podniky podpoříme tím, že regulovanou složku spojenou s obnovitelnými zdroji energie přeneseme částečně na stát,“ prohlásil pak Havlíček po jednání vlády. 

Úleva pro podniky navýšením příspěvku státu na dotace pro obnovitelné zdroje je nicméně poněkud sporná. Stát chtěl totiž svůj podíl na dotaci pro příští rok výrazně snížit, a to nejdříve na 20 miliard, poté na 23 miliard korun. Tím, že ho vrátil na letošní úroveň, tedy 27 miliard, tak fakticky jen zastavil další zdražení energie, protože chybějící čtyři miliardy pro dodavatele zelené elektřiny by musely ve svých cenách zaplatit hlavně velké firmy. Právě ty náklady na OZE nesou nejvíc.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.