S velkou vášní mluví Jochen Dreissigacker o víně, které vyrábí v rodinné firmě v Bechtheimu, necelou hodinu jízdy jihozápadně od letiště ve Frankfurtu nad Mohanem. Když ale dojde na politiku a nadcházející parlamentní volby, volí slova pečlivěji – a jako majitel malé firmy a zaměstnavatel několika desítek lidí se obává obratu německé vlády doleva.

„Mohou nastat velké změny. Děláme organické víno a staráme se o půdu, kterou chceme předat dalším generacím, takže se umíme a musíme na situaci dívat otevřeně a zeleně,“ říká vysoký třicátník. „Přál bych si liberálnější koalici, ale čekám spíš otočku doleva a to by nebylo dobré.“

Dreissigacker naráží na fakt, že necelý týden před volbami v Německu, které se konají v neděli, v průzkumech vedla sociální demokracie (SPD) před konzervativci z CDU. A jako jedna z pravděpodobnějších variant příští německé vlády se rýsuje koalice sociálních demokratů, Zelených a liberálů (FDP). Nebo se také hovoří o tom, že se sociální demokraté a Zelení spojí s postkomunistickou Levicí. Což je věc, které se Dreissigacker bojí. A mezi majiteli a manažery místních rodinných vinařských podniků, s nimiž HN hovořily, rozhodně není sám.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.