Vypadalo to jako kachna, kdákalo to jako kachna – a byla to kachna. Pražské vrchní státní zastupitelství došlo po třech týdnech zkoumání a kontroly k závěru, že žalobce dozorující vyšetřování Čapího hnízda Jaroslav Šaroch způsobil svou nečinností v případu průtahy. Jinými slovy nasadil v rozhodování tempo šneka s nemocnou nohou.

Od začátku vyšetřování kauzy, v jejímž středobodu stojí premiér Andrej Babiš, uplyne v prosinci již šest let. Ze začátku to přitom celkem odsýpalo. Trestní oznámení na možný padesátimilionový dotační podvod v souvislosti s farmou za účasti Andreje Babiše, tehdy již ministra financí,  dostala policie na konci roku 2015. První obvinění celkem 11 lidí včetně Babiše poté padlo již po dvou letech. Do té doby tedy sice nijak závratné, ale celkem standardní tempo. Když se například podíváme pro srovnání na mnohem složitější kauzu ROP Severozápad, kde se také jednalo o manipulaci s evropskými dotacemi, ale zhruba za 14 miliard korun, s počtem stíhaných 27, a kdy vyšetřování začalo v roce 2016, trvala policii cesta k obvinění podobně dlouho. Dva a půl roku. Spisy obou sporů mají také podobně stran, ROP čtyřicet tisíc a Čapák třicet čtyři tisíc.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.