Vymysleli technologii, kterou před nimi zkoušela vytvořit spousta firem, ale žádná to nedokázala. Původem ostravskému start-upu Supernova, za kterým stojí Jiří Třečák, Oskar Kořistka, Artem Ufimtcev a Václav Luštěk, se to povedlo – dokázali propojit svět designu a programování a zautomatizovat ho. S produktem nyní vstupují na trh. „Věříme, že hranici 100 tisíc uživatelů bychom mohli pokořit v příštím roce,“ říká v rozhovoru pro HN Oskar Kořistka, který je provozním ředitelem Supernovy. Od svých investorů, mezi nimiž je fond EQT, Credo Ventures nebo Enern, nyní chtějí získat dalších osm až deset milionů dolarů (175 až 218 milionů korun).

Supernova je prvním českým start-upem, který prošel americkým akcelerátorem Y Combinator, považovaným za jeden z nejúspěšnějších v Silicon Valley. Ten absolvovaly i známé společnosti jako Airbnb, Coinbase, Dropbox, Twitch nebo Reddit.

HN: Jak jste se do Y Combinatoru dostali? Je to jeden z nejúspěšnějších startupových akcelerátorů na světě a vy jste první Češi, kterým se to povedlo. 

Vyšlo nám to až napodruhé. Poprvé jsme se tam hlásili v roce 2017, podali jsme přihlášku a vybrali nás, takže jsme letěli do Kalifornie na desetiminutový pohovor. To je nejrychlejší pohovor na světě. Sedí tam tři čtyři lidi a pálí na vás otázky, máte deset vteřin na odpověď, a když to nezvládnete, okamžitě se ptají dál. Všechno musí být perfektní. Když nerozumíte technologické části, tak si vás pozvou na druhé kolo, kde jsou lidé, kteří jsou experti na danou problematiku. Poprvé i podruhé jsme prošli oběma koly. Ale napoprvé to nevyšlo, protože za ty tři měsíce, které v akcelerátoru strávíte, bychom se nedostali do stavu, kdy bychom mohli finální produkt někomu ukázat a vydat na trh.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.