Zachování platů ústavních činitelů pro příštích pět let se včera podařilo protlačit ve sněmovně premiéru Andreji Babišovi (ANO). Na jeho návrh poslanci schválili, že příjmy senátorů, poslanců a členů vlády se v letech 2022 až 2026 nebudou měnit a zůstanou na letošní úrovni. Novela však ještě musí projít Senátem a poté ji musí podepsat prezident.

Většina řečníků včetně premiéra projednávání zákona pojala jako předvolební debatu s prezentací programů či úspěchů své strany. „Deficit šel na pomoc lidem, podnikatelům a na daňové úlevy. Kdybyste byli u moci vy, milá opozice, tak byste lidem nedali ani vindru a ještě byste jim zvýšili daně,“ začal projednávání návrhu svou obvyklou rétorikou Babiš.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se