Zachování platů ústavních činitelů pro příštích pět let se včera podařilo protlačit ve sněmovně premiéru Andreji Babišovi (ANO). Na jeho návrh poslanci schválili, že příjmy senátorů, poslanců a členů vlády se v letech 2022 až 2026 nebudou měnit a zůstanou na letošní úrovni. Novela však ještě musí projít Senátem a poté ji musí podepsat prezident.
Většina řečníků včetně premiéra projednávání zákona pojala jako předvolební debatu s prezentací programů či úspěchů své strany. „Deficit šel na pomoc lidem, podnikatelům a na daňové úlevy. Kdybyste byli u moci vy, milá opozice, tak byste lidem nedali ani vindru a ještě byste jim zvýšili daně,“ začal projednávání návrhu svou obvyklou rétorikou Babiš.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




