Situace v českém automobilovém průmyslu se stále zhoršuje. Příští týden zasedne tripartita a bude řešit budoucnost jednoho z klíčových odvětví domácí ekonomiky, které dává práci asi 180 tisícům lidí – v automobilkách i jejich dodavatelích. Fakt, že je situace skutečně vážná, ukázalo čtvrteční oznámení Škody Auto, že kvůli nedostatku komponent, zejména čipů, od 18. října až do konce roku výrazně omezí výrobu. A že je ve hře dokonce její úplné zastavení. Situace v největší české firmě přitom na její dodavatele dopadá už několik měsíců. Teď se rýsuje šance, že firmy z automobilového průmyslu od státu dostanou peníze na část mezd zaměstnanců, kteří kvůli nedostatku zakázek budou moci zůstat doma.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se