Je až neuvěřitelné, co se může stát v demokratické zemi, pokud se tato země jmenuje Česko. Koalice Spolu a PirSTAN vyhrály volby, mají jasnou většinu 108 hlasů, za normální situace by nic nebránilo tomu, aby vláda Petra Fialy s důvěrou sněmovny vznikla v řádu několika týdnů. Jenže normální situace u nás není. Důvodem je dění kolem hlavy státu. Nevíme, jestli je Miloš Zeman vůbec schopen vykonávat úřad, aby mohl někoho sestavením vlády pověřit. A ani nevíme, zda, pokud se jeho stav zlepší, bude ochoten respektovat výsledky voleb. Česko tápe. Miloš Zeman a jeho okolí nás uvrhli do poměrů, které jsou bližší Uzbekistánu než střední Evropě.

Postup zcela odporující demokratickým principům parlamentní republiky prezident avizoval už před volbami, v době, kdy byl ještě v relativní psychické i fyzické kondici. Pravil, že jmenuje premiérem předsedu vítězné strany, nikoli koalice. A to bez ohledu na to, že nebude mít šanci vládu s důvěrou sestavit. V překladu to znamená, že je ochoten držet u moci Andreje Babiše vzdor sněmovní většině třeba až do konce svého vlastního mandátu v březnu 2023 a prosazovat skrze majitele hnutí ANO vlastní politickou agendu. Jde o politickou hanebnost nesrovnatelnou s čímkoli, co se v polistopadové historii Česka odehrálo, dokonce ani s opoziční smlouvou Klaus–Zeman z let 1998 až 2002. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.