Příběh nového stavebního zákona míří k dalšímu zvratu. Co nejrychleji ho chtějí změnit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a PirSTAN, které připravují budoucí vládu.

Novou podobu zákona budou strany ladit už tento týden. Nejzásadnější změna se dotkne Nejvyššího stavebního úřadu. Nová státní instituce pod sebou měla centralizovat dosavadní systém stavebních úřadů. Budoucí vládní koalice ale počítá s tím, že stavební řízení dál zůstane v rukou úředníků na obcích, jak je tomu dosud.

„Jde nám hlavně o návrat ke smíšenému modelu stavebních úřadů nebo posílení územního plánování. Naopak řadu dobrých věcí ze schváleného návrhu zachováme, jako například zákaz ping-pongu, kdy si úřady stavební záměr přehazují mezi sebou,“ řekl HN místopředseda ODS Martin Kupka.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se