Velkou nelibost odborů vzbudil Herbert Diess, šéf automobilky Volkswagen, na zářijovém zasedání dozorčí rady. Nebral si servítky a naplno řekl, že přechod k výrobě elektrických aut může pro německé továrny koncernu znamenat ztrátu až 30 tisíc pracovních míst. Vedení společnosti ve Wolfsburgu vzápětí popřelo, že by se o něčem takovém uvažovalo.

Faktem však zůstává, že management i odboráři koncernu, které od letošního května vede Daniela Cavallová, nyní v napjaté atmosféře diskutují o budoucnosti největší evropské automobilky.

Cavallová sdělila, že se přímo k Diessově projevu nemíní vyjadřovat. „Nezávisle na tom ale platí, že zrušení 30 tisíc pracovních míst, což by pro hlavní značku znamenalo ztrátu každého čtvrtého, je absurdní a postrádá jakékoli opodstatnění,“ cituje šéfku odborů list Handelsblatt.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.