Už za pár let by Masarykova univerzita v Brně mohla zažít podobný úspěch, jakým si v minulosti prošel pražský Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Z něj se díky objevům již zesnulého chemika Antonína Holého stal nejbohatší vědecký ústav v Česku. Licenční poplatky z Holého molekul mu vynesly miliardy korun, které investuje zpátky do vědy.

V Brně místo Holého mají Vítězslava Bryju, molekulárního biologa a genetika, a Kamila Parucha, organického chemika. Jejich práce na vývoji léku proti leukemii vedla koncem loňského roku ke vzniku akciové společnosti CasInvent Pharma. Založila ji Masarykova univerzita ve spolupráci s investičním partnerem i&i Prague, s.r.o., který je napojený na zmíněný Holého ústav. Firma se věnuje především inovacím v oblasti vývoje léčiv, diagnostiky a lékařských prostředků pocházejících z akademických institucí. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.