„Ano, to jsme si trhali sami,“ potvrzuje mi jeden z nejlepších kuchařů v Česku Jan Horák, když číšník přinese jídlo ozdobené fermentovaným smrčkem. „Napadlo to mého zástupce Claudia, má hodně blízko k foragingu (získávání surovin sběrem či lovem – pozn. redakce), takže si spoustu věcí sbíráme sami. Třeba lišky, ale i takové bizarnosti jako rakytník nebo černý bez,“ dodává. Právě tím, jak kreativně o jídle přemýšlí, chce Horák učarovat michelinským komisařům a získat první michelinskou hvězdu mimo Prahu. Jak už smrček napovídá, jeho kuchyň v restauraci Meat & Meet najdete v horách. Konkrétně v Peci pod Sněžkou v Grand Hotelu Hradec. Že by pokus o to, udělat z Pece nový český Aspen? „Myslím, že už určitě nemusí být ve stínu Špindlerova Mlýna, je rozhodně na vzestupu a my děláme jeden z těch prvních výkopů,“ směje se Horák.

Kdo ho nezná, může si myslet, že jde pouze o promyšlený marketingový tah. Stačí si s ním ale jen na chvíli sednout a poznáte, že z něj vyzařují dvě věci: obrovská pokora k tomu, co dělá, a ještě větší vášeň a snaha dělat to co nejlépe. I kdybyste neznali jeho dosavadní kariéru, přestanete se po pár minutách hovoru s ním divit, proč si někdo vybere k celkem riskantnímu tahu vybudovat finediningovou restauraci v Peci pod Sněžkou teprve 27letého kuchaře. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.