Výroba ve všech závodech automobilky Škoda Auto se v pondělí ráno kvůli nedostatku čipů minimálně na dva týdny prakticky zastavila. Uběhlo jen pár hodin a vláda mladoboleslavskou automobilku i další podniky z automobilového průmyslu ujistila, že je v problémech nenechá.

Znovu oživí takzvaný program Antivirus, přes který bude podnikům přispívat na náhrady mezd lidí, kteří kvůli omezení výroby zůstanou doma.

Antivirus tak vláda znovu nastartuje po pěti měsících. Nově však nebude pro všechny. Na pomoc dosáhnou jen výrobci aut a jejich dodavatelé. V Česku se letos podle odhadů Sdružení automobilového průmyslu kvůli celosvětovému nedostatku čipů nevyrobí asi čtvrt milionu vozů. To pro automotive, který tvoří asi čtvrtinu domácího exportu, znamená ztrátu ve výši kolem 200 miliard korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se