Dlužné nájemné v obecních bytech, dluhy za nezaplacené jízdné či televizní poplatky. Společným rysem těchto dluhů je mnohdy jejich nízká částka, která však v průběhu let, kdy se o ni dlužník z nějakého důvodu nezajímal, vlivem poplatků a sankcí narostla až do neúnosných výšin. Nyní však mají lidé šanci se tíživého břemene zbavit.

Tzv. milostivé léto schválili zákonodárci v rámci novely exekučního řádu letos v červenci. Období, v němž je možné jej využít, potrvá od 28. října 2021 do 28. ledna 2022. Týkat se přitom může až tří set tisíc lidí a milionu vedených exekucí. Milostivé léto se nevztahuje na dluhy, které mají lidé vůči soukromým věřitelům, ale pouze na dluh vůči státu, obcím a krajům nebo jimi vlastněným podnikům.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.