Skokové zdražení elektřiny a zemního plynu, které způsobila situace na trhu energií v celé Evropě, už má v Česku naprosto konkrétní dopad. Lidé, jejichž dodavatelé se dostali do problémů a ukončili jim smlouvy na dodávku energií buď úplně, nebo za dosud výhodné ceny, nyní dostávají nové výměry na zálohy a platby. Na nich mají částky vyšší z měsíce na měsíc o dvě stě až tři sta procent. Podle odhadu expertů i samotných energetických firem se toto zdražení týká zhruba tři čtvrtě milionu lidí.

„Taková situace v Česku nikdy nebyla, je to bezprecedentní,“ zdůrazňuje Jiří Gavor, ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií a jednatel poradenské společnosti ENA. V minulosti podle něj končívali dodavatelé, kteří měli nejvýše desetitisíce odběrných míst, což trh bez potíží zvládal. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.