Svou nevládní organizaci založila na pražském Žižkově v roce 2004, ve stejné době, kdy Mark Zuckerberg na opačné straně Atlantiku založil sociální síť Facebook. Zuzana Papáčková o sedmnáct let později vede úspěšnou organizaci, která podporuje žáky a studenty s jiným mateřským jazykem, než je čeština, a současně pořádá kurzy pro učitele, jak mají s takovými žáky pracovat. Na účtu na Facebooku měli pěkných 4700 sledujících. Ovšem jen do počátku tohoto týdne, kdy jim Facebook účet zablokoval. Organizace se totiž jmenuje Meta, tedy stejně, jak se od minulého týdne nazývá mateřská společnost Facebooku.

„Zrovna nám běží jedna kampaň na sociálních sítích, tak jsem se chtěla podívat na nové komentáře. A nejednou vidím upozornění, že náš účet byl zablokován kvůli porušení pravidel o vytváření falešných účtů a zneužití identity,“ řekla HN Papáčková. Následně spolu s kolegy zjistili, že se s přejmenováním mateřské společnosti na Meta změnily podmínky používání Facebooku. Jestliže si dosud nikdo nesměl zaregistrovat účet s názvem Facebook, nyní se to rozšířilo i o název Meta. Pracovníci české Mety se proti rozhodnutí odvolali. Zaměstnankyně Facebooku, které se dovolali, jim nicméně sdělila, že odvolací proces může trvat až šest měsíců.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.