Martin Jahoda běhá, hraje hokej i florbal a nepohrdne ani triatlonem. Sport miluje, i když v jeho případě jde prý spíš o vytrvalost a odhodlání než o talent. Přes týden šéfuje rodinnému podniku Emco zaměřenému na výrobu müsli, který mu před necelými dvěma lety svěřil jeho otec a zakladatel firmy Zdeněk Jahoda, a v neděli večer se s florbalovou hokejkou přesouvá za kamarády.

Mezi nimi je i Jan Březina, se kterým kdysi několik hodin diskutovali v zaparkovaném autě o tom, proč malé děti nesportují tolik jako dřív a že je u nás velmi omezený výběr všestrannostních kroužků. To bylo bezprostředně po vánočním hokejovém turnaji a oni byli plní naděje a představ, jak to změnit.

A tak se teď díky nim každý týden do tělocvičen a hal po celém Česku nahrnou tisíce dětí, aby se „hýbaly“ a hlavně se u toho – bez ohledu na výsledek – bavily. Právě to je motto jejich Gymnathlonu, sportovního programu pro děti od dvou do devíti let, který kombinuje různé dovednosti a připravuje je tak k možnému nástupu na konkrétní sporty.

„Říkáme tomu ‚moderní sokol‘. Ale není to vůbec nic proti původnímu Sokolu. Naopak, my ho za jeho historii obdivujeme,“ zdůrazňuje Jahoda.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.