V Česku naplno udeřila další covidová vlna. Nově nakažení přibývají každý den po tisících – v úterý dokonce přes 22 tisíc – a nemocnice v některých regionech se dostávají na hranu svých možností. Dosluhující vláda i proto od noci z neděle na pondělí zavede v Česku takzvaný bavorský model, který ruší uznávání testů jako covidového certifikátu. Jako potvrzení o bezinfekčnosti bude platit jen očkování a potvrzení o prodělání covidu-19. Podobné je to i v Rakousku. Tam však současně s omezeními běží i kompenzační programy, o kterých se v Česku zatím nemluví. Bez nich by nová pravidla byla pro malé a střední podniky likvidační, míní prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







