Celkem 254 dní platil v Česku za dobu pandemie nouzový stav. A teď o jeho vyhlášení začali politici mluvit znovu. Nakonec se na něm ale vláda pondělí večer nedohodla. „Ani nebyl navržen,“ potvrdil HN ministr dopravy, průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO).

S nápadem přišel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který stav nouze považuje za jednu z možností řešení zhoršující se epidemické situace. Platil by 30 dní, pak by jeho prodloužení musela odsouhlasit Poslanecká sněmovna. „Hledáme cestu, jak pomoci nemocnicím především v moravském regionu,“ řekl HN mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl, podle kterého chce resort situaci řešit na regionální úrovni.

„Zařízení jsou zaplněná nerovnoměrně v rámci republiky i samotných krajů, i když ještě nebylo třeba aktivovat Národní dispečink lůžkové péče,“ dodal. Dispečink má přehled o lůžkových kapacitách a může tak koordinovat převážení pacientů z přeplněných nemocnic do méně vytížených.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.