V samém srdci Vídně se ukrývá jeden z nejcennějších klenotů, které si Rakousko chrání už několik století. Slavná Španělská jezdecká škola, která sídlí v budově Stallburg – součásti Hofburského paláce –, se proslavila díky „koňskému baletu“ bílých lipicánů. Souhru mezi jezdcem a koněm při složitých drezurních prvcích obdivovali rakousko-uherští císaři nebo třeba americký generál George S. Patton, který stádo lipicánů zachránil na sklonku druhé světové války. Rakušané slavné bílé koně považují za své kulturní dědictví a Španělská jezdecká škola je dodnes jedním z největších vídeňských lákadel nejen pro milovníky koní.

Přesto se slavná škola, kterou od roku 2001 jako veřejnoprávní společnost stoprocentně vlastní rakouský stát a jejíž součástí je také hřebčín ve štýrském Piberu, už léta zmítá ve finančních potížích. Nebýt pravidelných dotací spolkové vlády, už by dávno skončila.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.