Poslankyně Renata Altová už podruhé obhájila svůj mandát v německém Spolkovém sněmu, kde zasedá za liberální svobodné demokraty (FDP). Jejím tématem jsou vztahy Německa se zeměmi střední Evropy. Tvrdí, že coby rodačka z bývalého Československa v sobě nosí tři duše: německou, českou a slovenskou. „Jsem šťastná, že mám zkušenosti z Čech i ze Slovenska a můžu se chlubit, v čem jsou Češi a Slováci napřed,“ říká v rozhovoru pro HN. Jak podle ní vnímají Němci Českou republiku? V čem Německo za Českem zásadně pokulhává? Proč je podle ní visegrádská čtyřka překonaný koncept a proč má její strana na jednáních dětský koutek? 

HN: Letošní německé volby byly v mnoha směrech přelomové. Končí éra Angely Merkelové, ale taky CDU/CSU po 16 letech ve vládě. Ovlivní to nějak i vztahy s Českem?

To nebude mít žádný vliv. Výborné vztahy s Českem jsou pro nás dlouhodobě důležité. Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace v Česku po volbách.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.