Němci mají jasno, kdo bude příští čtyři roky spravovat jejich zemi. Sociální demokraté, vítězové zářijových voleb, podepsali koaliční smlouvu se Zelenými a svobodnými demokraty o ustavení takzvané semaforové vlády. Označuje se tak podle barev, které uvedenou trojici symbolizují. 

Politici, kteří se v nejbližších dnech ujmou moci, představili svůj program na středeční tiskové konferenci v Berlíně. Klade hlavní důraz na ochranu klimatu, urychlený rozvoj obnovitelných zdrojů energií, elektromobilitu, digitalizaci, ale také na řešení palčivých sociálních problémů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se