Němci mají jasno, kdo bude příští čtyři roky spravovat jejich zemi. Sociální demokraté, vítězové zářijových voleb, podepsali koaliční smlouvu se Zelenými a svobodnými demokraty o ustavení takzvané semaforové vlády. Označuje se tak podle barev, které uvedenou trojici symbolizují.
Politici, kteří se v nejbližších dnech ujmou moci, představili svůj program na středeční tiskové konferenci v Berlíně. Klade hlavní důraz na ochranu klimatu, urychlený rozvoj obnovitelných zdrojů energií, elektromobilitu, digitalizaci, ale také na řešení palčivých sociálních problémů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








