Roky platilo, že výnosy realitních fondů, které umožňují zhodnocovat peníze prostřednictvím komerčních nemovitostí, tvořily hlavně příjmy z nájemného. U průmyslových nemovitostí typu výrobních hal a skladů je to však letos jinak. Kvůli slabé výstavbě a vysoké poptávce po skladech tažené internetovými obchody rostou ceny samotných budov. Díky tomu si vysoké výnosy drží i realitní fond české skupiny Accolade. „Očekáváme výnos v desítkách procent,“ říká v rozhovoru pro HN spoluvlastník skupiny Milan Kratina. Accolade letos navýšil hodnotu svého portfolia z 1,2 miliardy eur na konci loňského roku na současných 2,6 miliardy.

Fond Accolade byl podle žebříčku Top realitní fondy ve druhém čtvrtletí letošního roku nejvýnosnější na trhu. Dosáhl ročního výnosu 17,9 procenta. Data sbírají Hospodářské noviny ve spolupráci s Institutem strategického investování (ISTI) při pražské VŠE. Vzhledem k tomu, že investičních příležitostí v Česku kvůli zdlouhavému povolování ubývá, se Accolade snaží výkonnost fondu udržovat i prostřednictvím zahraničních investic.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.