Povolební uspořádání nové sněmovny přineslo také úplně jiné složení mediálního výboru. V tomto sněmovním orgánu, který vybírá třeba budoucí členy Rady České televize, má teď většinu pětikoalice. Politici vládních stran se netají záměrem předělat mediální zákony, protože jsou zastaralé. První setkání k tomu zákonodárci stihli už minulý týden, svolala ho senátní mediální komise. Svým kolegům ze sněmovny ukázali senátoři hlavní cíle, jichž by chtěli při změně mediální legislativy dosáhnout. Například by se měl snížit počet televizních a rozhlasových radních. Rozhodnutí mediálních rad by také mohl přezkoumávat Nejvyšší správní soud.

Proč ne, zákony o České televizi, Českém rozhlase nebo České tiskové kanceláři jsou na předělání zralé už delší dobu. Akorát je kolem toho vždycky obsáhlá diskuse v parlamentu. Mediální zákony se projednávají třeba rok. A větší strukturální zásah znamená, že musíte vyřešit, co uděláte s radami fungujícími podle současných pravidel. Nemůžete mít kus rady podle starých zákonů a kus podle nových. Není to zkrátka tak jednoduché, jen tak se dohodnout, že příště už to bude jinak.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.