Na 450 tisíc seniorů starších 60 let v Česku stále nedostalo ani první dávku vakcíny, která by je ochránila před těžkým průběhem nemoci covid-19. Portugalsko, které má zhruba stejný počet obyvatel jako Česko, je na tom o poznání lépe. V posledních týdnech se soustřeďuje spíše na to, aby rozdalo co nejvíce třetích, tedy posilujících dávek vakcíny. Dostalo je už zhruba 95 procent Portugalců starších 65 let.

Portugalsko společně se Španělskem patří v očkování mezi evropské premianty. V Portugalsku má dokončenou vakcinaci téměř 89 procent lidí, ve Španělsku to je přes 80,5 procenta. Ani v jedné z těchto zemí přitom vlády neuvažují o povinném očkování. Není to potřeba. Pro srovnání: v Česku je naočkovaných zhruba 60 procent obyvatel. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.