Když ho v sobotu dopoledne uváděl premiér Petr Fiala (ODS) do úřadu, slíbil nový ministr dopravy Martin Kupka (ODS) postavit v příštích čtyřech letech až 200 kilometrů dálnic. „Nepochybně se významně posune výstavba celé východní i severní části Pražského okruhu. Některé úseky budou ve stadiu stavby, jiné už připraveny tak, aby se s výstavbou dalo začít. To samé se týká stavby dálnice D35,“ odpovídá Kupka na otázku, jak budou v tuzemsku vypadat dálnice na konci roku 2025.

Kupka, který na ministerstvu vystřídal Karla Havlíčka (ANO), v pátečním rozhovoru pro HN také naznačil, jak hodlá podporovat auta na elektrický pohon nebo kde bude snižovat počty úředníků.

HN: Jaký úkol hodláte na ministerstvu dopravy řešit jako první?

Už v sobotu (18. prosince – pozn. red.) mě čekají první setkání s řediteli organizací podřízených ministerstvu dopravy. Pokládám za důležité zorientovat se v tom, jaké aktuální problémy mají na stole, v čem budou potřebovat rychlé rozhodnutí a co je pro ně opravdu hořlavé téma. Chci se s nimi bavit o tom, jak reálně budeme moci priority naší koalice naplnit.

Mám představu o investičních plánech a o tom, jak opravdu pečlivě sledovat a hnát dopředu přípravu klíčových infrastrukturních staveb. Budu se účastnit pravidelných porad, aby se jak Pražský okruh, tak dálnice D35 a samozřejmě i železniční projekty včetně vysokorychlostních tratí opravdu systematicky posouvaly dopředu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se