Další posilou do představenstva bude žena, to garantuji, říkal před rokem v prvních rozhovorech po nástupu do pozice šéfa Škody Auto Thomas Schäfer. Trvalo to jen chvíli a automobilka oznámila, že vůbec poprvé do nejužšího vedení nastoupí dáma. Maren Gräf pracovala dvaadvacet let v koncernu Volkswagen na mnoha pozicích, tři roky působila v Číně ve společnosti FAW-Volkswagen jako vedoucí rozvoje managementu. Než přešla do Škody, byla vedoucí HR vrcholového managementu VW a jednou z nejbližších spolupracovnic šéfa Herberta Diesse.

V nové pozici v Česku je devět měsíců. Změnila název svého oddělení, čímž chce dle svých slov odstartovat změny ve firmě. „Útvar lidských zdrojů se nerovná jen jejich řízení, chceme proměnit kulturu v automobilce,“ vysvětluje, proč se nyní její oddělení jmenuje Lidé a kultura. Ženskou otázku v automobilovém průmyslu si vzala za svou. „Děláme vše pro to, aby se nám do výběrových řízení hlásilo více žen a mohli jsme tak posilovat jejich zastoupení ve firmě,“ říká rozhodně.

HN: Pamatujete si ještě okamžik, kdy za vámi přišel Thomas Schäfer, aktuální šéf Škody Auto, a nabídl vám, abyste se vzdala pozice v koncernu Volkswagen, odstěhovala se do Česka a stala se první členkou představenstva automobilky?

Pamatuji si na to velmi dobře, nicméně ten příběh byl trochu jinak. Pozici v představenstvu a odpovědnost za lidské zdroje mi přišel nabídnout Herbert Diess spolu s Gunnarem Kilianem, členem představenstva koncernu Volkswagen pro lidské zdroje. Protože jsem tehdy na své pozici měla v gesci výběr členů představenstva v celé skupině, velmi dobře jsem věděla, jaký tým ve Škodě Auto je a kdo tu působí. Neváhala jsem, protože to byla skvělá nabídka.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.