Zmražený trh fúzí a akvizic z loňského roku se stal vzdálenou minulostí, když objem transakcí letos celosvětově dosáhl historického rekordu ve výši 5,6 bilionu dolarů. Tím překonal předchozí maximum, které je staré čtrnáct let.

„Dohání se to, co se během pandemie zameškalo. Druhým důvodem je, že peníze, které vlády a centrální banky vrhly do ekonomik, hledají své uplatnění,“ komentuje rozžhavený trh Marek Rehberger, generální ředitel Patria Corporate Finance. Ta se zabývá poradenstvím při prodejích firem.

Podobně se vyjadřují i další odborníci. „Letošní výrazná aktivita byla způsobena kumulací transakcí, které se nestihly z důvodu covidu realizovat v loňském roce,“ říká Adam Páleníček, expert poradenské firmy KPMG na fúze a akvizice.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.