Hoteliéři na českých horách doufají, že se alespoň koncem prosince trochu vyrovnají ztráty způsobené covidem a restrikcemi. Na silvestra mají většinou obsazeno. Oslavy závěru roku si v zimních areálech chtějí užít především Češi. Cizinci, zejména Němci, budou letos kvůli obavám z nákazy i pravidlům pro cestování přes hranice chybět.

Například obsazenost ve Špindlerově Mlýně je 80 až 90 procent. Jak uvedl majitel ubytovacího portálu Špindlerův-mlýn.com Martin Jandura, v minulých letech bývala lůžka v jednom z největších krkonošských lyžařských středisek zcela zaplněna. Letos se také změnila skladba hostů. Zatímco dříve ji z poloviny tvořili cizinci, letos převažuje domácí klientela doplněná o turisty z Polska.

Podle Jandury je silvestr pro tamní ubytovací zařízení nejdůležitějším obdobím a některým hotelům vydělá i na půl roku dopředu. „Letošek přijímáme s velkou pokorou a jsme rádi, že i přes restrikce můžeme fungovat a zahojit rány z doby lockdownů a loňska, kdy jsme měli zavřeno,“ dodal Jandura.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se