Zdravotnické odbory zásadně nesouhlasí se zmrazením platů, o kterém ve středu rozhodla vláda. Platy nebudou stoupat například některým zaměstnancům krajských hygienických stanic, které jsou přitom během epidemie covidu přetížené. „Je to absurdní. Předpokládali jsme, že současnou situaci a vytížení stanic bude vláda reflektovat. Bohužel se stal opak,“ řekla HN předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková. Odbory chtějí znovu jednat s premiérem i jednotlivými ministry, aby plány přehodnotili.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









