Zdravotnické odbory zásadně nesouhlasí se zmrazením platů, o kterém ve středu rozhodla vláda. Platy nebudou stoupat například některým zaměstnancům krajských hygienických stanic, které jsou přitom během epidemie covidu přetížené. „Je to absurdní. Předpokládali jsme, že současnou situaci a vytížení stanic bude vláda reflektovat. Bohužel se stal opak,“ řekla HN předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková. Odbory chtějí znovu jednat s premiérem i jednotlivými ministry, aby plány přehodnotili.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se