Spor o nejlepšího tenistu světa Novaka Djokoviče se zvrhl v hádku odpůrců a zastánců očkování. Přitom v něm jde o něco úplně jiného – o pravidla. A ta vyhrála. Fakt, že Djoković nakonec musel Austrálii opustit a nemůže proto nastoupit na grandslamovém Australian Open, je vítězstvím pravidel. Důkazem toho, že ani globální celebrita a multimilionář, tedy Djoković, v Austrálii nestojí výše než pravidla, která musí platit pro všechny stejně. Jinou věcí ale je, jestli bychom tato pravidla – tedy australský imigrační systém – měli převzít i u nás, jak mnozí pravicoví politici doporučovali v době migrační krize v Evropě. Neměli.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




