Spor o nejlepšího tenistu světa Novaka Djokoviče se zvrhl v hádku odpůrců a zastánců očkování. Přitom v něm jde o něco úplně jiného – o pravidla. A ta vyhrála. Fakt, že Djoković nakonec musel Austrálii opustit a nemůže proto nastoupit na grandslamovém Australian Open, je vítězstvím pravidel. Důkazem toho, že ani globální celebrita a multimilionář, tedy Djoković, v Austrálii nestojí výše než pravidla, která musí platit pro všechny stejně. Jinou věcí ale je, jestli bychom tato pravidla – tedy australský imigrační systém – měli převzít i u nás, jak mnozí pravicoví politici doporučovali v době migrační krize v Evropě. Neměli.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se